Plecy

Snowboard Nidecker Beta

Kolekcja zima 2023

Sama Matka Natura jest źródłem inspiracji dla linii snowboardu Nidecker Beta. Ze wszystkich modeli serii Instinct, Beta jest najbardziej… szczegółowy opis

1 280 zł Wyprzedaż -30 % 1 829 zł

  • Darmowa dostawa!
  • Dostarczymy najpóźniej w wtorek 26. 11.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

  • Do 18% zniżki na nieprzecenione produkty w sklepie internetowym i stacjonarnym
  • Wydłużony 30-dniowy okres wymiany lub zwrotu
  • Priorytetowe przetwarzanie zamówień
  • Specjalne zniżki na już przecenione towary
  • Zniżka na wypożyczalnie i serwis w sklepie SNOWBOARD ZEZULA

Deska snowboardowa Nidecker Beta

Sama Matka Natura jest źródłem inspiracji dla linii snowboardu Nidecker Beta. Ze wszystkich modeli serii Instinct, Beta jest najbardziej skoncentrowana na jeździe w puchu. Ma setback, nose w kształcie łyżki i krótki jaskółczy tail, dzięki czemu z łatwością zanurzy tail, jednocześnie trzymając nos w śniegu. Wyraźnie kierunkowy kształt został zaprojektowany z myślą o łatwym pływaniu przez zaśnieżony krajobraz, jakby to była woda. Sercem deski jest rdzeń NDK Swiss Core uzupełniony włóknem węglowym i topsheetem Absorbnid. Wynikiem jest idealna równowaga między kontrolą a zdolnością tłumienia.

Technologia

  • Surfy Camrock - lepsze pływanie w śniegu i carving podczas jazdy na tylnej nodze
  • Absorbnid Topsheet - innowacyjna warstwa wierzchnia została opracowana w taki sposób, aby absorbowała niepożądane wibracje i umożliwiła płynną jazdę.
  • 4 × 2/6 Inserts - z 6 rzędami insertów co 2 cm, ta kombinacja jest standardem branżowym i działa ze wszystkimi wiązaniami na rynku.
  • NDK Swiss Core - drewniany rdzeń ze szwajcarskiej topoli pozyskiwanej w sposób zrównoważony
  • N-9000 Base - baza wykonana z nanocząsteczek węgla; N-9000 ma bardzo gęstą strukturę molekularną, co czyni go najszybszym i najtwardszym materiałem poślizgowym.
  • Pop Carbon - strategicznie rozmieszczone włókna węglowe dla jeszcze bardziej reaktywnej deski, lepszego popu i sztywności
  • Flex: 7/10
Snowboard Nidecker Beta 2023

Parametry

157 157 162 165W
Waga ridera (kg) 60-80 60-80 65-85 75-
Krawędź styku (cm) 103 103 108 111
Szerokość czubka (cm) 30 30 31.2 31.9
Szerokość środka (cm) 25.6 25.6 26.6 27.2
Szerokość pięty (cm) 29.2 29.2 30.2 30.8
Wcięcie (m) 7.6 7.6 8 8.2
Rozpiętość postawy (cm) 50-62 50-62 51-63 51-63
Set back (mm) 40 40 50 50
Średni rostaw (cm) 54 54 55 55
Twardość 7 7 7 7
Inserty 4×2 4×2 4×2 4×2

Jak wybrać snowboard

Wybierając snowboard ważne jest, aby odpowiadał poziomowi i doświadczeniu jeźdcy i jego ogólnym warunkom fizycznym – czyli wysokości i wadze. Początkujący, nie posiadający jeszcze żadnych doświadczeń, powinni wybrać taki snowboard, który nie jest specjalnie dostosowany do specyficznej dziedziny snowboardingu.

Doświadczeni riderzy preferują zazwyczaj już konkretną dziedzinę – freeride (jazda w otwartym terenie - puchu), freestyle (jazda w snowparku przez przeszkody, skoki) lub universal/allround (jazda na stoku).

Długość deski

Długość snowboardu zazwyczaj powinna sięgać brody. Jeżeli snowboardzista jeszcze porośnie, miałby wybierać deskę wielkości między brodą i nosem. Deska na jazdę freestyle może być jeszcze nieco krótsza, ale to nie reguła. Dlaczego? Zbyt krótka deska może się w zakrętach przekręcać a z drugiej strony, zbyt długą deskę trudno jest zmusić do zakrętów i w ogóle jest miej podatna.

Masa ridera

Każdy snowboard ma pewną tolerancję obciążenia – czyli przedział od minimalnej do maksymalnej wagi jeźdźca. Wybierając trzeba brać pod uwagę czy waga ta mieści się w tolerancji obciążenia deski. Jeżeli waga jeźdźca jest za mała, to jadąc w zakręcie nie wygiąłby wystarczająco deski i nie wykorzystał by w ten sposób całej jej krawędzi. Z kolei jeżeli waga jest za duża,  może to przeciążyć deskę i doprowadzić do jej uszkodzenia.
Jeżeli nie jesteś pewien czy wybrana deska odpowiada twojej wadze zapytaj nas!

Szerokość snowboardu

Szerokość snowboardu jest bardzo ważna. Podstawą jest, by jeździec podzas zakrętu nie dotykał palcami lub piętą stoku. Jeźdźcy z numerem butów conajmniej UK 10,5 (EUR 45) powinni wybierać szersze deski, tzw. wide snowboardy. Produkowane są również snowboardy mid-wide (średnio szerokie deski) i superwide (najszersze deski dla bardzo dużych stóp).

Flex (giętkość) snowboardu

Początkującym zaleca się wybierać deski z mniejszym flexem, ponieważ są łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają na błędy. Poszukiwane są również przez riderów freestyle, którzy spędzają większość czasu jibbingiem (jazda po przeszkodach). Niestety przy większych szybkościach miękkie deski są „nieposłuszne” w zakrętach i nie umożliwiają takiego odbicia jak twardsze deski.

Twarde deski są idealne dla doświadczonych riderów, którzy preferują szybki aż agresywny styl jazdy. Przy wysokich szybkościach deska lepiej trzyma się na krawędziach i ogólnie na zamarzniętej nawierzchni. To, jak twardą deskę wybrać, zależy od doświadczenia, stylu jazdy i wagi – lekki rider powinien mięć deskę z mniejszym flexem. Nie wiesz, jaki flex powinien mieć twój snowboard? Zapytaj nas!

Damskie snowboardy

Damskie snowboardy biorą pod uwagę specyfika kobiecej budowy ciała. Środek ciężkośći u kobiet znajduje się niżej niż u męszczyzn, kobiety mają mniejsze stopy, inną proporcję wysokości do wagi. Biorąc to pod uwagę, producenci dostosowują geometrię i konstrukcję snowboardów dla pań.

Damskie snowboardy są wążejsze, raczej miękkie i ich inserty do wiązań znajdują się bliżej środka deski.

Typ wygięcia

Kolejnym parametrem ważnym dla wyboru nowej deski to typ jej wygięcia, czyli camber, rocker, flat lub różne wygięcia hybrydowe, na przykład 3D camber, double camber itd. Typ deski rozpoznasz najlepiej tak, że położysz ją na podłogę i patrząc na nią z boku zauważysz, gdzie jest wygięta a gdzie dotyka się podłoża.

Dla początkujących odpowiednim typem wygięcia jest rocker, który bardziej pozwala robić błędy. Odwrotne wygięcie, camber, przeznaczone jest raczej dla doświadczonych riderów, trzeba mieć maksymalną kontrolę nad deską bo bardzo łatwo złapać krawędź. Camber w stosunku do rockera ma wyższy pop i umożliwia precyzyjne sterowanie. Typ flat nieposiada prawie żadnego wygięcia i zapewnia stabilność w każdym terenie, a wygięcia hybrydowe łączą w sobie camber i rocker, dzięki czemu są w sam raz dla każdego.

Równowaga komponentów

Równowaga poszczególnych części zestawu snowboardowego powinna być zachowana. Do twardych desek należą wiązania i buty o równej lub zbliżonej twardości. Producenci zazwyczaj podają w katalogach i na stronach internetowych zalecone kombinacje komponentów. Sprzęt powinien przedstawiać zrównoważoną całość.

Kupując cały zestaw, zacznij od wyboru butów. Według ich wielkości, kształtu, mocności i ewentualnie marki dobierz wiązania.

Snowboard nie wymaga nadzwyczajnej opieki, jednak aby zachować jego sprawność jak najdłużej dostosuj się do tych kilku rad - Konserwacja snowboardu, opieka o ślizg deski i krawędzie

Nidecker Beta

Snowboard Nidecker Beta

Zwrot i wymiana produktów

Zwrotu lub wymiany towaru możesz dokonać w ciągu 14 dni od daty doręczenia bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja

Język